wrapper

جدیدترین خبرها

حضور در نشست اعضای هیأت علمی آموزشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد

- این نشست با حضور ریاست دانشگاه اردکان، رئیس بهزیستی میبد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد و یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور برگزار گردید.
- در این جلسه مقدمات تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین آموزشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد فراهم گردید.
همچنین پیشنهاد گردید جهت استفاده از پتانسیل ها و فرصت ها به دست آمده تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیقات ژنتیک، آموزشکده پیرادامپزشکی و سازمان نظام مهندسی منعقد گردد.

 

 

 

  

 

 

 

 

یکشنبه, 08 تیر 1399 ساعت 14:47

بازدید از مرکز تحقیقات ژنتیک میبد

 مهندس خلف باغی ضمن بازدید از بخش های مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در حضور سعید مشایخ رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک و دکتر سید مهدی کلانتر رئیس بنیاد نخبگان استان به فرصت های همکاری و تعامل این مرکز با سازمان نظام مهندسی اشاره و جهت استفاده از پتانسیل های موجود اعلام آمادگی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری از بازدید کمیته نظارت بر کارگاه های ساخت سازه گلخانه
 در این بازدید آقایان مهندس شیخعلیشاهی مدیرامورباغبانی جهاد کشاورزی، خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، امیریان ناظرارشد ساخت سازه گلخانه و دهقان معاون برنامه ریزی سازمان نظام مهندسی از 10 کارگاه ساخت سازه گلخانه بازدید به عمل آوردند و کمبود برخی از تجهیزات را به سازه سازان گلخانه متذکر شدند.

پنج شنبه, 29 خرداد 1399 ساعت 15:52

در هفته گل و گیاه صورت گرفت

 

به مناسبت 25 خردادماه  روز و هفته‌ ملی گل و گیاه

 
مدیرعامل شرکت خاتم رز، بزرگترین تولید کننده گل رز گلخانه ای به اتفاق رئیس سازمان نظام مهندسی جهت تبریک روز ملی گل و گیاه در دفتر مدیرکل حفاظت محیط زیست حضور یافتند.


شایان ذکر است: تقدیرنامه ای به پاس زحمات و تبریک هفته محیط زیست به سرکار خانم دکتر پورملائی تقدیم گردید

 

 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، روز ملی گل و گیاه  را با تقدیم شاخه گلی  به کارکنان و مراجعین سازمان تبریک گفت

 

بازدید از مرکز شبانه روزی کودکان کار

به مناسبت روز گل و گیاه مدیرعامل شرکت خاتم رز به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان از مرکز شبانه روزی کودکان کار بازدید به عمل آوردند و با تقدیم شاخه گلی این روز را به کودکان و مجموعه تبریک گفتند.

یزد- ایرنا-  هیات رئیسه روابط عمومی های و  تعدادی از خبرنگاران استان یزد به مناسبت روز گل و گیاه از واحدهای گلخانه ای گل رز و گوجه فرنگی خوشه‌ای مهریز با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری و رئیس سازمان نظام مهندسی  بازدید کردند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در این بازدید با اشاره به پتانسیل‌های استان در زمینه کشاورزی گفت: 

 این نهاد هم اکنون در بخش‌های دام و طیور ، شیلات ، گیاه پزشکی ، گلخانه و قارچ خوراکی پروانه صادر می کند ضمن آنکه یک سری فرصت‌ها و امتیازهایی را برای بهره بردار در نظر می گیرد.

محمدرضا خلف باغی از کاهش زمان صدور مجوزها با هدف کاهش فرآیندهای اداری و شفاف شدن روند صدور پروانه‌ها و مجوزها و تسهیل در صدور آنها خبر داد و افزود: در راستای حذف استعلامات و رفع موانع ، زمان صدور پروانه کشاورزی به طور متوسط به ۱۵ روز کاهش یافته است.

وی با اشاره به سه هزار و ۷۰۰ دانش آموخته رشته کشاورزی در استان خاطر نشان کرد: واحدهای پرورش الاغ شیری ، بلدرچین ، بوقلمون در استان با همت دانش اموختگان این خطه راه اندازی شدند و این واحدها در کشور هم جایگاه خود را پیدا کردند.

خلف باغی با اشاره به تولید محصول ارگانیک و  هیدروپونیک در گلخانه های استان اظهار داشت: تولید محصول به این روش بازدهی محصول را چندین برابر و در مصرف آب هم صرفه جویی  می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم تمام سطح تولیدی سبزی و صیفی‌جات در استان به سمت کشت‌های گلخانه‌ای  و روش هیدروپونیک سوق پیدا کنند.

 مسوول بزرگترین تولیدکننده گلخانه رز کشور هم در این بازدیدگفت: سطح تولید گل روز در این گلخانه ۲ هکتار است که به روش هیدروپونیک این نوع گل تولید میشود.

روح الله محمودی سرمایه گذاری در این واحد به ازای هر یکهزار متر به غیر از زمین و آب را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بیان کرد و  افزود:  گل‌های رز تولید شده علاوه بر اینکه به استان‌های تهران، بندرعباس ، هرمزگان، بوشهر و ، آبادان و کرمان به کشورهای ترکمنستان ، گرجستان و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: البته شیوع کرونا در کشور و به تبع آن در استان بر صادرات محصولات کشاورزی و گل رز تاثیر گذاشته است.

محمودی میزان اشتغال در این واحد گلخانه‌ای را ۲۰ نفر بیان کرد و افزود: در ۶ ماهه آینده این تعداد  به ۳۰ نفر می رسد. 

 وی که همچنین مسوول گلخانه هیدروپونیک گوجه خوشه ای به روش هیدروپونیک در استان است  در ادامه خاطر نشان کرد: برای تولید این نوع گوجه از هیچ سمی استفاده نمی شود و محصول آن سالم است.

محمودی ماندگاری گوجه یاد شده در منزل را بین  ۲۰ روز تا یکماه اعلام و تصریح کرد: گوجه های تولیدی علاوه بر مصرف داخل به کشورهای روسیه صادر می شود. 

وی گفت: برای سرمایه گذاری گوجه ای خوشه ای به غیر از زمین و آب آن بین ۲۰۰ و تا ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است و میزان تولید آن  ماهانه هشت تن در هکتار است.

در ادامه این بازدید خبرنگاران از باغ پرندگان مهریز هم دیدن کردند.

این بازدید از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد به منظور آشنایی خبرنگاران با تولید محصولات گلخانه ای به روش هیدروپونیک و ارگانیک صورت گرفت.

یزد رتبه نخست تولید گوشت بلدرچین و کبک و پرورش اسب اصیل عرب ، رتبه دوم تولید محصول گلخانه‌ای، جایگاه سوم تولید پسته، مقام چهارم تولید زردآلو و قیسی ، مقام پنجم تولید انار ، رتبه هشتم تولید خرما ، دهم تولید تخم مرغ و چهاردهم تولید شیر را دارد.


زمین‌های قابل‌کشت استان ۱۷۰ هزار هکتار است که در حال حاضر به دلیل تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی ، کاهش بارندگی و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه ، ۱۱۶ هزار هکتار آن کشت می‌شود و از این میزان ۶۹ درصد مربوط به باغ ها و ۳۱ درصد مربوط به زمین های زراعی است.

 

 

هیات رئیسه روابط عمومی های استان و جمعی از خبرنگاران با حضور مدیرکل روابط عمومی استاندار و رئیس سازمان از گلخانه گل رز، کاکتوس، گلخانه هیدروپونیک گوجه و باغ آهو به میزبانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد بازدید بعمل آوردند

 

 

 

سه شنبه, 20 خرداد 1399 ساعت 12:47

تخفیف ۵۰درصدی تمدید عضویت اعضای قدیمی

مصوبه شورای مرکزی برای ارج نهادن به همراهی اعضای قدیمی با سازمان نظام مهندسی

- شورای مرکزی با هدف ارج نهادن به همراهی و عضویت اعضای باسابقه و در راستای استمرار سیاست های حمایتی از اعضای سازمان، اعمال امتیاز سابقه عضویت در فرآیند رتبه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران و مشاوران حقیقی و حقوقی را تصویب کرد.

- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، بر اساس این مصوبه شورای مرکزی، به ازای هر سال عضویت، یک امتیاز و حداکثر ۱۰ امتیاز در سوابق مفید و مؤثر مشاوران و پیمانکاران متقاضی رتبه بندی، لحاظ خواهد شد.

*شایان ذکر است پیش از این نیز شورای مرکزی در این دوره از فعالیت سازمان با اتخاذ سیاست های حمایتی برای همراهی اعضای سازمان به عنوان سرمایه های اجتماعی، تمدید رایگان پروانه اشتغال و کارشناسی رسمی برای اعضای فاقد ارجاع کار، تخفیف ۵۰درصدی تمدید عضویت اعضای قدیمی و اعمال یک سوم تعرفه عضویت برای تمدید عضویت را تصویب و برای اجرا ابلاغ کرده بود.

 

مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی:

کارشناسان محیط زیست، عضو سازمان نظام مهندسی به صنایع استان یزد معرفی می شوند

با اجرای قانون هوای پاک و پسماند، صنایع تولیدی استان مکلف به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست در راستای نظارت بر اجرای دستورالعمل های زیست محیطی و پایش های مربوطه می باشند.
-مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با اشاره به اجرایی شدن قانون هوای پاک و بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در صنایع ، اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجمع نمایندگان استان و پیگیری سازمان نظام مهندسی و اهتمام و همکاری اداره کل محیط زیست مبنی بر تاسیس واحد محیط زیست در صنایع استان،اقدامات لازم جهت ساماندهی آموزش و مصاحبه تخصصی کارشناسان محیط زیست عضو سازمان نظام مهندسی صورت گرفت.
-علیرضا شریفی افزود: باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اداره کل محیط زیست در گام اول چند نفر کارشناس محیط زیست توسط نظام مهندسی به صنایع معرفی گردید.
-وی خاطرنشان ساخت:جهت بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در محیط های کاری، دوره های آموزشی HSEوEIA در تیرماه سال گذشته توسط نظام مهندسی برگزار گردید که جهت ارزیابی صلاحیت در محیط کاری از دانش آموختگان مصاحبه به عمل آمد.
-شریفی برگزاری جلسه با معاونت امور عمرانی استاندار و جذب حمایت های لازم از سوی استانداری را یکی از اقدامات موثر در امور زیست محیطی عنوان کرد و در ادامه افزود: در راستای معرفی هدفمند کارشناسان محیط زیست به صنایع در جلسه ای با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست مقرر گردید این اداره کل، یک نماینده جهت بازرسی از صنایع استان به سازمان نظام مهندسی معرفی نماید.
-مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی به ارسال نامه درخواست از سازمان صمت اشاره کرد و گفت: با ارسال نامه ای مکتوب به رییس سازمان صمت استان، اعلام ضرورت بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست و معرفی نماینده جهت بازدید مشترک از صنعت و پایش نیروهای معرفی شده به صنایع را خواستار شدیم.
-لازم به ذکر است: در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون هوای پاک با عنوان لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، با تصویب در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورخ 25 تیرماه 96 به تایید شورای نگهبان رسید.

‍ برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص تفاهم نامه مشترک سه جانبه فنی حرفه ای، جهاد کشاورزی و نظام مهندسی

جلسه اي با حضور معاون آموزش، پژوهش وبرنامه ریزی مرکز تحقیقات ، سرپرست معاونت آموزش نظام مهندسی ، مدیریت سرمایه گذاری جهادکشاورزی ، کارگزاراشتغال استان (طرح تکاپو) در خصوص تفاهم نامه همكاري مشترك سه جانبه في مابين مركز تحقيقات ،آموزش و ترويج كشاورزي، اداره کل آموزش فني و حرفه اي و سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي در راستاي اجراي قانون نظام جامع آموزش و تربيت فني ،حرفه اي و مهارتي ، در محل اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان برگزار گردید.
-در اين جلسه درباره راهكارهاي شناسايي و معرفي اعضاي جوياي كار سازمان ، اجراي دوره هاي مهارتي بهره برداران و كارجويان و همچنين شناسايي بخش خصوصي متمايل به مشاركت در اجراي تفاهم نامه بحث وتبادل نظر گردید.
-همچنین توسعه کمی وکیفی آموزشهای مهارتی بخش کشاورزی از طریق گسترش زمینه های همکاری آموزشی درچارچوب برنامه جامع آموزشی مهارتی با هدف ارتقای بهره وری براساس سیاسیتهای وزرات جهاد کشاورزی مورد بحث وبررسی قرار گرفت
-در ادامه سرپرست معاونت آموزشی نظام مهندسی پس از ارایه اهم اقدامات آموزشي ،مهارتي سازمان نظام مهندسی توضيحاتی درباره سامانه آموزشي برخط كشاورزيار و آمادگي سازمان جهت برگزاري دوره هاي تئوري و عملي با مشاركت سه جانبه بيان نمود.
-عباس میرحاجیان جهت برگزاری و اجراي دوره هاي آموزشي تخصصي مربيان كشاورزي سازمان فني و حرفه اي ،اعلام امادگي کرد.
گفتنی است: مقرر گردید برگزاری دوره های آموزشی ویژه مربیان کشاورزی وبازبینی استانداردهای آموزشی در رشته های کشاورزی وارائه محتویات آموزشی جدید صورت پذیرد

آمار بازدید

امروز5
دیروز119
کل بازدیدها62037

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.81.28.10
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.