wrapper

جدیدترین خبرها

محمدرضا کوچک زاده عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد:

نظام مهندسی بعنوان سازمانی پویا و فعال و نسبتا جوان می تواند در شاخه های مختلف فعالیت کند و گره ای از مشکلات استان در حوزه های مختلف را باز کند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان، محمد رضا کوچک زاده عضو انتصابی شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و  معاون اداره حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص تاثیر نظام مهندسی کشاورزی در اشتغالزایی اعضا، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یک سازمان مستقل و خصوصی است که دغدغه ها و مسائل سیستم های دولتی و بروکراسی اداری را کمتر داشته و برای برنامه ریزی تمرکز و زمان بیشتری را اختصاص داده و در نتیجه گام های موثر و  اقدامات خوبی انجام شده است.

وی درباره چگونگی بهره گیری از پتانسیل ها و ارتقای سازمان، افزود: در بحث بکارگیری نیروهای مختلف یکی از دغدغه های این سازمان اشتغال فارغ التحصیلانش بوده است که در حوزه محیط زیست توانسته با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد گام هایی در زمینه بکارگیری نیروی HSE در صنایع بردارد همچنین در بحث واسپاری تهیه طرح های ارزیابی موردی زیست محیطی توانسته ایم اشتغال ایجاد کنیم و آموزش های لازم به فارغ التحصیلان محیط زیست ارائه شود و در حال حاضر این روند به طور ثابت در حال اجرا است.

معاون اداره حفاظت محیط زیست استان یزد با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد همچنان که در حوزه محیط زیست، عملکرد مثبت و مطلوبی داشته است، اظهار داشت: مسلما در حوزه های دیگری همچون منابع طبیعی هم گام های مثبتی برداشته ، برای نظر دقیق نسبت به عملکرد؛ می بایست بر اساس اهداف و سیاست های سازمان از زمان تشکیل تاکنون ارزیابی انجام شود، در مجموع باتوجه به اینکه مدتی از نزدیک شاهد اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد بوده ام عملکرد سازمان هر ساله رو به رشد بوده است.

کوچک زاده توقعات اعضا از سازمان را به دو دسته تقسیم و عنوان کرد: ارتقاع سطح سازمان از هرنظر می تواند توانمندی را افزایش دهد وقتی توانمندی سازمان افزایش پیدا کند طبیعتا خروجی بیشتر به اهداف سازمان نزدیک خواهد بود و این اهداف مورد نظر اعضا است و مطمنا اعضایی که  عضو سازمان هستند چند چیز را از سازمان توقع دارند و آن هم، اشتغالزایی و بحث حمایت از اعضا است تا در جهت ارتقای علمی آنها کمک شود.

عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، گفت: با توجه به سیاست و اهداف سازمان باید نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدید را مشخص کرد و براساس آن راهکارهایی مرتبط برای رفع یا افزایش نقاط ضعف و قوت تعریف کرد.

 به گفته کوچک زاده، به نظر می رسد داشتن برنامه اقدام زماندار در پی یافتن راه حل های مناسب و پایش اقدامات به طور سالانه توسط اعضا و بازرس می تواند سازمان را زودتر به اهداف مورد نظر برساند.

وی در خصوص دغدغه تخصصی اعضای سازمان توضیح داد: با توجه به اینکه اعضای سازمان دارای تخصص های مختلف و مرتبط با کشاورزی و محیط زیست هستند دغدغه آنها در این حوزه ها کاملا مشخص است.

کوچک زاده در ادامه به موضوع واگذاری ها اشاره کرد و توضیح داد: سازمان نظام مهندسی تاکنون  بخوبی توانسته اموری را که به آن واسپاری شده به دور از بروکراسی های اداری و پیچیده انجام دهد، مطمنا به این دلیل فرآیندها سریع، دقیق و شفاف تر صورت می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد نشان داده که به عنوان یک سازمان پویا و فعال و نسبتا جوان می تواند در شاخه های مختلف فعالیت کند و گره ای از مشکلات استان در حوزه های مختلف باز کند همچنین می تواند از اعضای متخصصی که به دنبال فعالیت و کار هستند حمایت کند تا به جایگاه مطلوب برسند.

 

 

 

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی مهندسی دامپروری نمونه سازیسنا:

تخصص های لازم در دانشگاه به صورت کامل ارائه نمی‌شود

 

مرکز مهارت آموزی و توان افزایی مهندسی دامپروری نمونه ساز یسنا در زمینه مشاوره در تغذیه و مدیریت تجهیز و راه اندازی واحد ها، نظارت بر ساخت و تولید و تهیه سایت پلان اجرایی و طرح توجیهی فنی و اقتصادی واحد های دام و طیور همچنین برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان یزد، مرضیه فشایی درباره اهمیت مهارت آموزی گفت:  لازم است کارشناسان جهت ارتقای سطح دانش فنی و کاربردی همچنین بازآموزی به صورت برنامه‌ریزی شده و پیوسته در کلاس‌های مهارت‌آموزی شرکت کنند.

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی مهندسی دامپروری نمونه ساز سینا افزود: نظر به اینکه دروس دانشگاهی به صورت تئوری بوده و تمامی تخصص های لازم به صورت کامل ارائه نمی‌شود لذا لازم است کارشناسان جهت ارتقای سطح دانش فنی و کاربردی همچنین بازآموزی به صورت برنامه‌ریزی شده و پیوسته در کلاس‌های مهارت‌آموزی شرکت کنند.

وی درباره روند به کارگیری مهارت آموز در این مرکز اظهار داشت: بعد از آموزش مطالب مورد نیاز ، مهارت آموزان در زمینه های آموزش دیده شده به صورت آزمایشی و عملی مشغول به کار می شوند بنابراین ظرفیت خاصی برای مرکز تعریف نشده است.

مدیر این مرکز درباره همکاری با سازمان بیان کرد: همکاری مرکز با سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد به صورت استفاده از فضای آموزشی و امکانات رفاهی بوده است.

فشایی به اهمیت ارتباط بیشتر و مستمر با سازمان اشاره کرد و افزود:  این ارتباط  مستمر در زمینه موضوعات دوره های آموزشی، مدرس، زمان، تاریخ برگزاری کلاس ها و غیره می باشد.

وی گفت: در کاهش هزینه ها، همچنین هماهنگی جهت بازدید از واحدهای دام و طیور برون استانی از انتظارات ما نسبت به سازمان نظام مهندسی کشاورزی است.

مدیر این مرکز در پایان عنوان کرد: برگزاری بازدیدهای برون استانی همچنین خارج از کشور و تشکیل تیم‌هایی از کارشناسان استانی و اعزام آنها به منظور آموزش دیدن و ارتقای سطح دانش، مورد انتظار است.

 

رییس سازمان مرکزی از مديرعامل صندوق بيمه كشاورزي خواستار شد:

در بهره مندی از خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر از سوی شخص ارائه دهنده خدمت ملاک عمل قرار گیرد

رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به مديرعامل صندوق بيمه كشاورزي، ملاک عمل قرار گرفتن پروانه اشتغال معتبر از سوی شخص ارائه دهنده خدمت در بهره مندی از خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در این نامه با اشاره به مبانی و الزامات قانونی موضوع داشتن پروانه اشتغال معتبر از سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای ارائه خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی توسط کاراشناسان، نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و ساماندهی شاغلین حرفه ای بخش کشاورزی در ارایه خدمات تخصصی به بهره مندان اعم از بخش خصوصی و دولتی را وظیفه قانونی این سازمان اعلام کرد.

در این نامه آمده است: از آنجایی که صندوق بیمه کشاورزی بخشی از امور مرتبط با بیمه کشاورزی را با برون سپاری و استفاده از خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی به انجام می رساند و این امور در زمره خدمات تخصصی مطابق ماده (۷) آیین نامه بوده و مستلزم داشتن پروانه از این سازمان می باشد؛ ملاک عمل قرار گرفتن پروانه اشتغال معتبر از سوی شخص ارائه دهنده خدمت در بهره مندی از خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مورد درخواست این سازمان می باشد.

شایان ذکر است با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم در سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اصالت و اعتبار سنجی پروانه از طریق QR Code و سامانه اعتبار سنجی به نشانی http://agrieng.org/sanka با وارد کردن کد نظام مهندسی و یا کد ملی قابل انجام می باشد.

 

 

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی خالقی زاده در یزد:

آموزش مهارت و فناوري يكي از اركان اصلي توانمندسازي سرمايه های انساني و امكان ثروت آفريني و اشتغالزايي است

 

 مهارت آموز مرکز خالقی زاده در باره ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان، گفت: آموزش مهارت و فناوري يكي از اركان اصلي توانمندسازي سرمايه انساني و امكان ثروت آفريني و اشتغالزايي به شمار مي رود. کارشناسان با شرکت در دوره مهارت آموزی تجربه ای لازم که منجر به امر اشتغال می شود را بدست می آورند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد، مهندس هانی خضری در پاسخ به کیفیت دوره مهارت آموزی طی شده در مرکز، بیان کرد:کیفیت دوره طی شده خوب بوده است از آنجایی که انتقال تجربیات و کسب مهارتی که در دوره به دست آمد نشان از کیفیت بالا و خوب دوره مهارت آموزی است.

 وی نحوه ی همکاری مرکز مهارت آموزی با مهارت آموزان و انتظارات مهارت آموزان از مرکز را به این شکل توضیح داد: در اختیار گذاشتن تجربیات کافی به مهارت آموزان و هدایت مهارت آموز در بدست آوردن تجربه و مهارت خوب از دوره، انتظار مهارت آموز است.

خضری به انتظارات مهارت آموزان از سازمان نظام مهندسی کشاورزی اشاره کرد و افزود: حمایت و به کارگیری مهارت آموزان، اشتغال زایی، ارائه تسهیلات کم بهره برای راه اندازی کسب و کار، بیمه شدن از طرف سازمان طی دوره و ارائه خدمات بیمه ای نیز از خواسته های مهارت آموز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی است.

این مهارت آموز در پاسخ به اینکه دوره مهارت آموزی در اشتغال و ارتقای توانمندی های حرفه ای شما چقدر موثر بوده، گفت: دوره مهارت آموزی اثر مستقیم و زیادی در اشتغال و ارتقای توانمندی ها دارد این دوره برای نمود کردن توانمندی های هر فرد فارغ التحصیل دانشگاهی لازم است تا علم و دانش با مهارتی که از دوره بدست میاد ادغام شود.

شایان ذکر است، مهندس هانی خضری پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در مرکز توان افزایی و مهارت آموزی خالقی زاده، مشغول به فعالیت شده است.

مدیر مرکز مهارت آموزی خالقی زاده:

کارشناسان با گذراندن دوره مهارت آموزی

تجربه کافی برای راه اندازی واحد تولیدی به دست می آورند

 

مدیر مرکز مهارت آموزی خالقی زاده گفت: کارشناسان با گذراندن دوره مهارت آموزی تجربه کافی برای راه اندازی واحد تولیدی به دست می آورند.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد، محمدحسین خالقی زاده درباره نوع فعالیت این مرکز به عنوان یکی از مراکز موفق مهارت آموزی در استان یزد، گفت: مرکز غیر دولتی مهارت آموزی خالقی زاده در زمینه نسخه نویسی، مشاوره و فروشندگی سم، بذر و کود کشاورزی فعالیت دارد

مدیر مرکز مهارت آموزی مهندس خالقی زاده تسهيل صدور و تمديد پروانه هاي مورد نياز مركز و تمديد رايگان پروانه بهره برداري مركز را یکی از انتظارات مراکز مهارت آموزی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی عنوان کرد.

مدیر این مرکز افزود: این مجموعه با هدف ارتقا سطح زیر کشت گلخانه ای و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی از طریق مشاوره به گلخانه داران و کشاورزان با تعداد سه کارشناس خدمت رسانی می کند.

وی ارتقای توانمندی کارشناسان با شرکت در دوره های مهارت آموزی را ضروری دانست و اظهار داشت: دوره های مهارت آموزی باعث افزایش مهارت فارغ التحصیلان و افرادی که قصد فعالیت در مشاغل کشاورزی را دارند، می شود و کارشناسان با گذراندن دوره مهارت آموزی تجربه کافی به دست می آورند.

مهندس خالقی زاده ظرفیت این مرکز برای مهارت آموزی را سه نفر عنوان کرد و به نحوه همکاری این مرکز مهارت آموزی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و انتظارات مرکز از مهارت آموزان اشاره کرد و افزود: مهارت آموزان باید طبق برنامه آموزشي تعيين شده توسط مركز مهارت آموزي عمل کنند تا تجربه کافی را بدست آورند همچنین در زمینه انتظارات مرکز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی تسهيل صدور و تمديد پروانه هاي مورد نياز مركز، مشاركت دادن مركز در تصميم گيري برنامه هاي آموزشي مهارت محور و معرفي براي دريافت تسهيلات كم بهره می تواند بهترین همکاری با مراکز مهارت آموزی باشد.

 

یزد در جایگاه اول کشوری در اعتبار عضویت وپروانه اشتغال اعضا

 ۲۲ درصد از اعضای حقیقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد در سال ۱۴۰۰ دارای پروانه اشتغال میباشند .تعداد اعضای حقیقی درسامانه سانکا در کشور ۱۲۸/۷۹۴ و در استان ۲۰۶۷ نفر میباشد 

 

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی هیدروپونیک گل خاتم یزد:

مهارت آموزی موتور محرک ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی می باشد

 

*مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی هیدروپونیک گل خاتم یزد گفت: مهارت آموزی به عنوان موتور محرک ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی می باشد.

*به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد، مهارت آموز این مرکز نقش دوره های مهارت آموزی در موفقیت شغلی را ملموس دانست و اظهار داشت: علاوه بر آن نیاز روز بازار کار به افراد متخصص و کاردان که مستقیما حرفه ها را بصورت عملی و کیفی فرا می گیرند بسیار محسوس است چون در این دوره ها کارشناس مستقیما با کارهای عملیاتی، چالشها ، شکست ها و موفقیت های کار عملا مواجه می شود از این رو تا حدی تخصص لازم برای ورود به بازار کار را کسب می کند لذا وجود این دوره ها در ارتقای سطح دانش و توانمندی کارشناسان ضروری هستند.

*مهندس هستی بیدکی مهارت آموز مرکز هیدروپونیک خاتم رز در پاسخ به سوال ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان، گفت: از آنجایی که تمرکز دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بیشتر بر روی آموزش‌های تئوری و دروس علمی بصورت کمی می باشد، ضرورت و وجود این دوره ها امری اجتناب ناپذیر است.

*مهندس بیدکی در ادامه به کیفیت دوره مهارت آموزی طی شده در مرکز مهارت آموزی اشاره کرد و افزود: چون این مرکز بیشتر به دنبال تقویت مهارت های پایه تا پیشرفته با رویکرد کارآفرینی و اشتغال زایی بوده است از این رو کیفیت این دوره مهارت آموزی در این مرکز را بالا ارزیابی می کنم.

*وی نحوه همکاری مرکز مهارت آموزی با مهارت آموزان را بسیار عالی دانسته به نحوی که ابتدا به اعلام درخواست مهارت آموز به سازمان نظام مهندسی کشاورزی اقدام کرده و در طول دوره آموزشی از جمله توانمند سازی مهارت آموز در اصول و روشهای کار در حد متعارف همکاری های لازم را انجام داده اند لذا این مرکز را یکی از مراکز با کیفیت بالای آموزشی میدانم و از آنها به دلیل همراهی ها قدر دانی می کنم.

*این مهارت آموز در پاسخ به اینکه انتظارات مهارت آموزان از مرکز مهارت آموزی چیست، بیان کرد: آموزش ها و مهارت هایی که برای کارآموز در نظر می گیرند به صورت طبقه بندی شده، زمان بندی شده، منسجم، منظم، پیوسته و بصورت مدون و روزانه باشد.

*وی افزود: همچنین سپردن مسئولیت هایی متناسب با آموزشهای مرکز و سطح سواد علمی کارآموز ارائه شود و علاوه بر آن بیشتر نکات و موضوعاتی که کاربردی تر هستند را سرفصل آموزشها قرار بدهند و در نهایت چون کارآموزان به دنبال نتایج و خروجی مفید از این مراکز هستند، لذا این مراکز از ابتدا امر این مورد را مد نظر قرار بدهد.

*وی انتظارات مهارت آموزان از سازمان نظام مهندسی کشاورزی را داشتن ارتباط موثر با کارآموز، به نحوی که در طول دوره کارآموزی کیفیت و چگونگی آموزش های این مراکز را از طریق کارآموز به صورت دوره ای ارزیابی نمایند، اطلاع رسانی بیشتر در مورد این مراکز به فارغ التحصیلان و افراد جویای ارتقا سطح دانش عملی و تهیه یک سرفصل آموزشی برای این مراکز می تواند از جمله اقدامات موثر سازمان برای مهار ت آموزان باشد.

*این مهارت آموز اثر بخشی دوره مهارت آموزی در این مرکز را مفید دانست و اظهار داشت: علاوه بر کسب مهارت تا حدودی چگونگی کارآفرینی و وارد شدن به بازار کار را در این مرکز فراگرفته ام و از سوی دیگر انجام فعالیت های عملی هر روزه باعث ارتقا اثر بخشی این مهارتها در دانش عملی اینجانب بوده است.

*شایان ذکر است: مهندس هستی بیدکی پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در مرکز مهارت آموزی خاتم رز مشغول به فعالیت شده است.

 

 

 

 

 

 

یکشنبه, 17 مرداد 1400 ساعت 11:11

تبریک روز خبرنگار


مدیر مرکز مهارت آموزی خاتم رز در یزد:

مهارت آموزی عامل انتقال دانش فنی به دانش آموختگان برای افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی است

 

 

مدیر مرکز مهارت آموزی خاتم رز در یزد گفت: مهارت آموزی و توان افزایی عامل انتقال دانش فنی به دانش آموختگان برای افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی است.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد، مهندس روح الله محمودی در گفتگوی اختصاصی با سنم، اظهار داشت: مهارت آموزی و به اصطلاح شاگردی کردن بهترین روش برای یادگیری عملی در کنار دانش تئوری است و برای کسب و کارها تاکنون بهترین نتیجه را به همراه داشته است.

مدیر مرکز مهارت آموزی خاتم رز درباره زمینه فعالیت این مرکز، گفت: تولید گل های شاخه بریده به روش هیدروپونیک زمینه فعالیت این مرکز است و در حال حاضر با سطح زیر کشت دو هکتار بزرگترین تولید کننده با این روش در کشور هستیم که گل های شاخه بریده مانند رز، رز مینیاتوری و عروس هلندی را به روش کشت هیدروپونیک در محیط گلخانه ای پرورش می دهیم.

وی افزود: در این گلخانه در هر دوره دو نفر کارشناس کارآموز مشغول فعالیت هستند که فعالیت های این مرکز مهارت آموزی را به آنها آموزش می دهیم.

وی در خصوص ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان بیان کرد: مهارت آموزی و به اصطلاح شاگردی کردن بهترین روش برای یادگیری عملی در کنار تئوری است و برای کسب و کارها تاکنون بهترین نتیجه را به همراه داشته است به طوری که به همه علاقه مندان این کسب و کار توصیه می کنیم حتما قبل از راه اندازی آن یک سال در یک واحد تولیدی هیدروپونیک فعالیت کرده و با اصول کار آشنا شوند و با توجه به اینکه برای به کارگیری مهارت آموز محدودیتی نداریم اگر بین ۶ تا ۸ کارآموز به کار گرفته شوند راندمان بهتری خواهیم داشت.

مهندس محمودی درباره انتظار از سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: به نظر می رسد سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید بیشتر کار آموزی را در این حرفه تبلیغ کند چراکه علیرغم تمایل کارفرما و رایگان بودن مهارت آموزی استقبال زیادی دیده نمی شود همچنین سازمان در زمینه همراهی با کارآموزان و ایجاد دلگرمی برای آنها می تواند اقدامات حمایتی بیشتری ارائه دهد و نحوه فعالیت کارآموزان را پیگیری کنند تا کار آموز به اهمیت حضور در مرکز و اهمیت یادگیری واقف شود.

 

 

 

رییس سازمان مرکزی طی نامه ای از فرمانده نیروی انتظامی خواستار شد:

همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي

 

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال نامه ای به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به سردار اشتری آمده است: براساس قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي جمهوري اسلامي ايران و آيين نامه اجرايي آن؛ حفظ و حمايت از حقوق صنفي مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي و بهره مندان از خدمات حرفه اي آنها؛ تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و كار فرمايان و بهره بردارن؛ جلوگيري از مداخله اشخاص فاقد صلاحيت در امور فني جلوگيري و نهايت امر رسيدگي به تخلفات صنفي و حرفه اي شاغلان حرفه مهندسي كشاورزي از طريق هيات هاي بدوي و عالي انتظامي بر عهده اين سازمان مي باشد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: دراجراي وظايف قانوني مذكور، اين سازمان دستورالعمل هاي خاص صنفي و حرفه اي از جمله شرايط و نحوه ي اعطاي شماره نظام مهندسي، صدور پروانه اشتغال، سربرگ و تابلوي محل فعاليت را به استناد اختيارات قانون تاسيس سازمان، تدوين و تصويب نموده است و شاغلان به حرفه و خدمات تخصصي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي پس از دريافت پروانه اشتغال از اين سازمان با رعايت ضوابط و دستورالعمل هاي صنفي و حرفه اي مجاز به فعاليت و ارايه خدمات تخصصي اين حوزه در مناطق شهرو روستا مي باشند.

در نامه یاد شده، رییس سازمان مرکزی درخواست کرده است تا اداره كل نظارت براماكن عمومي همكاري لازم را با سازمان هاي نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استانها در جهت نظام بخشي به مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و نظارت و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي و منابع طبيعي و برخورد با متخلفين و افراد فاقد پروانه و صلاحيت لازم مبذول نمايند.

آمار بازدید

امروز491
دیروز483
کل بازدیدها154613

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 44.192.254.246
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.