wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

حضور در نشست اعضای هیأت علمی آموزشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد

- این نشست با حضور ریاست دانشگاه اردکان، رئیس بهزیستی میبد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد و یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور برگزار گردید.
- در این جلسه مقدمات تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین آموزشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان و مرکز تحقیقات ژنتیک دکتر فیروزآبادی میبد فراهم گردید.
همچنین پیشنهاد گردید جهت استفاده از پتانسیل ها و فرصت ها به دست آمده تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز تحقیقات ژنتیک، آموزشکده پیرادامپزشکی و سازمان نظام مهندسی منعقد گردد.

 

 

 

  

 

 

 

 

یکشنبه, 08 تیر 1399 ساعت 14:47

بازدید از مرکز تحقیقات ژنتیک میبد

 مهندس خلف باغی ضمن بازدید از بخش های مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در حضور سعید مشایخ رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک و دکتر سید مهدی کلانتر رئیس بنیاد نخبگان استان به فرصت های همکاری و تعامل این مرکز با سازمان نظام مهندسی اشاره و جهت استفاده از پتانسیل های موجود اعلام آمادگی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری از بازدید کمیته نظارت بر کارگاه های ساخت سازه گلخانه
 در این بازدید آقایان مهندس شیخعلیشاهی مدیرامورباغبانی جهاد کشاورزی، خلف باغی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، امیریان ناظرارشد ساخت سازه گلخانه و دهقان معاون برنامه ریزی سازمان نظام مهندسی از 10 کارگاه ساخت سازه گلخانه بازدید به عمل آوردند و کمبود برخی از تجهیزات را به سازه سازان گلخانه متذکر شدند.

پنج شنبه, 29 خرداد 1399 ساعت 15:52

در هفته گل و گیاه صورت گرفت

 

به مناسبت 25 خردادماه  روز و هفته‌ ملی گل و گیاه

 
مدیرعامل شرکت خاتم رز، بزرگترین تولید کننده گل رز گلخانه ای به اتفاق رئیس سازمان نظام مهندسی جهت تبریک روز ملی گل و گیاه در دفتر مدیرکل حفاظت محیط زیست حضور یافتند.


شایان ذکر است: تقدیرنامه ای به پاس زحمات و تبریک هفته محیط زیست به سرکار خانم دکتر پورملائی تقدیم گردید

 

 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، روز ملی گل و گیاه  را با تقدیم شاخه گلی  به کارکنان و مراجعین سازمان تبریک گفت

 

بازدید از مرکز شبانه روزی کودکان کار

به مناسبت روز گل و گیاه مدیرعامل شرکت خاتم رز به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان از مرکز شبانه روزی کودکان کار بازدید به عمل آوردند و با تقدیم شاخه گلی این روز را به کودکان و مجموعه تبریک گفتند.

یزد- ایرنا-  هیات رئیسه روابط عمومی های و  تعدادی از خبرنگاران استان یزد به مناسبت روز گل و گیاه از واحدهای گلخانه ای گل رز و گوجه فرنگی خوشه‌ای مهریز با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری و رئیس سازمان نظام مهندسی  بازدید کردند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در این بازدید با اشاره به پتانسیل‌های استان در زمینه کشاورزی گفت: 

 این نهاد هم اکنون در بخش‌های دام و طیور ، شیلات ، گیاه پزشکی ، گلخانه و قارچ خوراکی پروانه صادر می کند ضمن آنکه یک سری فرصت‌ها و امتیازهایی را برای بهره بردار در نظر می گیرد.

محمدرضا خلف باغی از کاهش زمان صدور مجوزها با هدف کاهش فرآیندهای اداری و شفاف شدن روند صدور پروانه‌ها و مجوزها و تسهیل در صدور آنها خبر داد و افزود: در راستای حذف استعلامات و رفع موانع ، زمان صدور پروانه کشاورزی به طور متوسط به ۱۵ روز کاهش یافته است.

وی با اشاره به سه هزار و ۷۰۰ دانش آموخته رشته کشاورزی در استان خاطر نشان کرد: واحدهای پرورش الاغ شیری ، بلدرچین ، بوقلمون در استان با همت دانش اموختگان این خطه راه اندازی شدند و این واحدها در کشور هم جایگاه خود را پیدا کردند.

خلف باغی با اشاره به تولید محصول ارگانیک و  هیدروپونیک در گلخانه های استان اظهار داشت: تولید محصول به این روش بازدهی محصول را چندین برابر و در مصرف آب هم صرفه جویی  می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم تمام سطح تولیدی سبزی و صیفی‌جات در استان به سمت کشت‌های گلخانه‌ای  و روش هیدروپونیک سوق پیدا کنند.

 مسوول بزرگترین تولیدکننده گلخانه رز کشور هم در این بازدیدگفت: سطح تولید گل روز در این گلخانه ۲ هکتار است که به روش هیدروپونیک این نوع گل تولید میشود.

روح الله محمودی سرمایه گذاری در این واحد به ازای هر یکهزار متر به غیر از زمین و آب را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بیان کرد و  افزود:  گل‌های رز تولید شده علاوه بر اینکه به استان‌های تهران، بندرعباس ، هرمزگان، بوشهر و ، آبادان و کرمان به کشورهای ترکمنستان ، گرجستان و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: البته شیوع کرونا در کشور و به تبع آن در استان بر صادرات محصولات کشاورزی و گل رز تاثیر گذاشته است.

محمودی میزان اشتغال در این واحد گلخانه‌ای را ۲۰ نفر بیان کرد و افزود: در ۶ ماهه آینده این تعداد  به ۳۰ نفر می رسد. 

 وی که همچنین مسوول گلخانه هیدروپونیک گوجه خوشه ای به روش هیدروپونیک در استان است  در ادامه خاطر نشان کرد: برای تولید این نوع گوجه از هیچ سمی استفاده نمی شود و محصول آن سالم است.

محمودی ماندگاری گوجه یاد شده در منزل را بین  ۲۰ روز تا یکماه اعلام و تصریح کرد: گوجه های تولیدی علاوه بر مصرف داخل به کشورهای روسیه صادر می شود. 

وی گفت: برای سرمایه گذاری گوجه ای خوشه ای به غیر از زمین و آب آن بین ۲۰۰ و تا ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است و میزان تولید آن  ماهانه هشت تن در هکتار است.

در ادامه این بازدید خبرنگاران از باغ پرندگان مهریز هم دیدن کردند.

این بازدید از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد به منظور آشنایی خبرنگاران با تولید محصولات گلخانه ای به روش هیدروپونیک و ارگانیک صورت گرفت.

یزد رتبه نخست تولید گوشت بلدرچین و کبک و پرورش اسب اصیل عرب ، رتبه دوم تولید محصول گلخانه‌ای، جایگاه سوم تولید پسته، مقام چهارم تولید زردآلو و قیسی ، مقام پنجم تولید انار ، رتبه هشتم تولید خرما ، دهم تولید تخم مرغ و چهاردهم تولید شیر را دارد.


زمین‌های قابل‌کشت استان ۱۷۰ هزار هکتار است که در حال حاضر به دلیل تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی ، کاهش بارندگی و توسعه کشت گیاهان کم آبخواه ، ۱۱۶ هزار هکتار آن کشت می‌شود و از این میزان ۶۹ درصد مربوط به باغ ها و ۳۱ درصد مربوط به زمین های زراعی است.

 

 

مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی:

کارشناسان محیط زیست، عضو سازمان نظام مهندسی به صنایع استان یزد معرفی می شوند

با اجرای قانون هوای پاک و پسماند، صنایع تولیدی استان مکلف به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست در راستای نظارت بر اجرای دستورالعمل های زیست محیطی و پایش های مربوطه می باشند.
-مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با اشاره به اجرایی شدن قانون هوای پاک و بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در صنایع ، اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجمع نمایندگان استان و پیگیری سازمان نظام مهندسی و اهتمام و همکاری اداره کل محیط زیست مبنی بر تاسیس واحد محیط زیست در صنایع استان،اقدامات لازم جهت ساماندهی آموزش و مصاحبه تخصصی کارشناسان محیط زیست عضو سازمان نظام مهندسی صورت گرفت.
-علیرضا شریفی افزود: باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اداره کل محیط زیست در گام اول چند نفر کارشناس محیط زیست توسط نظام مهندسی به صنایع معرفی گردید.
-وی خاطرنشان ساخت:جهت بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در محیط های کاری، دوره های آموزشی HSEوEIA در تیرماه سال گذشته توسط نظام مهندسی برگزار گردید که جهت ارزیابی صلاحیت در محیط کاری از دانش آموختگان مصاحبه به عمل آمد.
-شریفی برگزاری جلسه با معاونت امور عمرانی استاندار و جذب حمایت های لازم از سوی استانداری را یکی از اقدامات موثر در امور زیست محیطی عنوان کرد و در ادامه افزود: در راستای معرفی هدفمند کارشناسان محیط زیست به صنایع در جلسه ای با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست مقرر گردید این اداره کل، یک نماینده جهت بازرسی از صنایع استان به سازمان نظام مهندسی معرفی نماید.
-مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی به ارسال نامه درخواست از سازمان صمت اشاره کرد و گفت: با ارسال نامه ای مکتوب به رییس سازمان صمت استان، اعلام ضرورت بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست و معرفی نماینده جهت بازدید مشترک از صنعت و پایش نیروهای معرفی شده به صنایع را خواستار شدیم.
-لازم به ذکر است: در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون هوای پاک با عنوان لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، با تصویب در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورخ 25 تیرماه 96 به تایید شورای نگهبان رسید.

‍ برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص تفاهم نامه مشترک سه جانبه فنی حرفه ای، جهاد کشاورزی و نظام مهندسی

جلسه اي با حضور معاون آموزش، پژوهش وبرنامه ریزی مرکز تحقیقات ، سرپرست معاونت آموزش نظام مهندسی ، مدیریت سرمایه گذاری جهادکشاورزی ، کارگزاراشتغال استان (طرح تکاپو) در خصوص تفاهم نامه همكاري مشترك سه جانبه في مابين مركز تحقيقات ،آموزش و ترويج كشاورزي، اداره کل آموزش فني و حرفه اي و سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي در راستاي اجراي قانون نظام جامع آموزش و تربيت فني ،حرفه اي و مهارتي ، در محل اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان برگزار گردید.
-در اين جلسه درباره راهكارهاي شناسايي و معرفي اعضاي جوياي كار سازمان ، اجراي دوره هاي مهارتي بهره برداران و كارجويان و همچنين شناسايي بخش خصوصي متمايل به مشاركت در اجراي تفاهم نامه بحث وتبادل نظر گردید.
-همچنین توسعه کمی وکیفی آموزشهای مهارتی بخش کشاورزی از طریق گسترش زمینه های همکاری آموزشی درچارچوب برنامه جامع آموزشی مهارتی با هدف ارتقای بهره وری براساس سیاسیتهای وزرات جهاد کشاورزی مورد بحث وبررسی قرار گرفت
-در ادامه سرپرست معاونت آموزشی نظام مهندسی پس از ارایه اهم اقدامات آموزشي ،مهارتي سازمان نظام مهندسی توضيحاتی درباره سامانه آموزشي برخط كشاورزيار و آمادگي سازمان جهت برگزاري دوره هاي تئوري و عملي با مشاركت سه جانبه بيان نمود.
-عباس میرحاجیان جهت برگزاری و اجراي دوره هاي آموزشي تخصصي مربيان كشاورزي سازمان فني و حرفه اي ،اعلام امادگي کرد.
گفتنی است: مقرر گردید برگزاری دوره های آموزشی ویژه مربیان کشاورزی وبازبینی استانداردهای آموزشی در رشته های کشاورزی وارائه محتویات آموزشی جدید صورت پذیرد


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در نشست مشترک با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد عنوان کرد:
توسعه گلخانه های استاندارد، پاکترین اشتغال زایی میباشد


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی- جلسه ای با حضور مدیرعامل آب منطقه ای یزد ، معاون حفاظت و بهره برداری ، مدیرحوزه هیات مدیره آب منطقه ای و رئیس و اعضای شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی، درسالن جلسات نظام مهندسی برگزار گردید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد استان یزد را دومین استان گلخانه ای از نظرسطح زیرکشت در کشور عنوان کرد و افزود: یکی از سیاستگذاری هایی که در نظر گرفته شده است بالا بردن راندمان گلخانه های استاندارد و هیدروپونیک است.
محمدمهدی جوادیان زاده توسعه گلخانه های استاندارد را پاکترین اشتغال زایی دانست و اظهار داشت: گلخانه صنعتی، پاک و با ارزش است.
ما نیز با توسعه گلخانه های استاندارد و پربازده موافقیم و حمایت های لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد.
وی در تکمیل سخنان خود افزود: گلخانه ها باید به سمت گلخانه های پیشرفته توسعه یابند و به گلخانه های هیدروپونیک که بازدهی محصول را چندین برابر و در مصرف آب صرفه جویی میگردد تبدیل گردند.
مدیرعامل آب منطقه ای یزد احداث متعدد گلخانه ها در محل های نامناسب و استفاده از چاه غیرمجاز را یکی از نگرانی های جدی عنوان کرد و گفت: وجود گلخانه ها ی غیر استاندارد و غیر مجوز دار در استان باعث مصرف بی رویه آب گردیده و آلودگی منابع آبی را در پی خواهد داشت .
وی اظهارداشت: تنها راه نجات آب کشور ،اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی است که اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی ، همدلی مردم و کشاورزان ، درک بحران پیش آمده در منابع آب توسط مسئولین از عوامل مهم در پیشبرد این طرح می باشد.
محمدمهدی جوادیان زاده با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: در سال جاری آب منطقه ای در هر ماه بر روی یک شهرستان متمرکز گردیده و موارد و موقعیت های منطقه را بررسی میکند و مردم آن منطقه را نسبت به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت ، آب و ... آگاه میسازد تا مردم بر اساس شرایط منطقه در کسب وکار خود سرمایه گذاری کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تأکید نمود: امیدواریم با مساعدت، همکاری و حمایت مردم ، مسئولان کشور ، نهادها و دستگاههای اجرائی در حفظ منابع ارزشمند آب زیرزمینی کشور برای نسل های آینده پیشرفت چشمگیری داشته باشیم چرا که حفظ منابع آب، حفظ حیات و تمدن کشورمان است.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به ارایه گزارشی از عملکرد و اهداف سازمان و همچنین وضعیت شرکت ها و مراکز ، امور واگذاری ها و برخی دستورالعمل های ابلاغی پرداخت.
محمدرضا خلف باغی به شروع فصل گرما و معضلات گلخانه های بدون مجوز و غیر استاندارد اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر با شروع فصل گرما و همچنین نگرانی ساکنین برخی مناطق ، اقدامات اولیه در پایش گلخانه های شهرستان یزد صورت گرفته است.
خلف باغی افزود: گلخانه هایی که بدون مجوز و پروانه تاسیس شروع بکار کرده اند معظلاتی از جمله آلودگی در منطقه، استفاده بی رویه از آب، تولید محصول بی کیفیت ، استفاده غیرمجاز از آب چاهها و ... به وجودخواهند آورد.
وی گفت: در این پایش اولیه به این نتیجه رسیده ایم که تنها نزدیک 30 درصد گلخانه ها دارای مجوزها و استانداردهای لازم می باشند.
خلف باغی گفت: با آن حجمی که گلخانه، غیراستاندار شکل گرفته است، علاوه بر معظلات و مشکلاتی که ایجاد میکنند باعث ناکارآمدی گلخانه های با کیفیت و استاندارد می گردند.
رئیس سازمان نظام مهندسی خاطرنشان ساخت: اعتراضی که به دستگاههای مربوطه ازجمله ،آب، برق و گاز داشته ایم این بوده است که با اینکه گلخانه ای دارای پروانه معتبر از سازمان نبوده به آنها خدمات داده شده است. این درحالی است که طبق قانون در ازای رعایت و ضوابط و تولید استاندارد و سالم میبایست یارانه ی دولتی استفاده گردد .
خلف باغی در بخشی از سخنانش به دقت و حساسیت بخش خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل اینکه بخش های خصوصی میبایست جوابگو باشند بیشترین دقت عمل را انجام میدهند تا کمترین خسارت و مشکلات را داشته باشند.
وی در ادامه به اهمیت سلامت محصول اشاره کرد و اظهار داشت: کمتر از یک درصد از گلخانه های استان دارای مسئول فنی می باشند در صورتی که محصولات گلخانه ای از جمله محصولات تازه خوری می باشد و مورد استفاده روزانه مردم قرار میگرد و نقش سلامت محصول میباست مورد توجه قرار گیرد.
خلف باغی در پایان سخنانش به تعداد فارغ التحصیلان رشته آبیاری اشاره کرد و تصریح کرد: در حال حاضر نظام مهندسی یزد دارای 190 عضو دانش آموخته در رشته آبیاری میباشد که اگر از توانایی آنها در این زمینه استفاده گردد بسیاری از مشکلات نیز با این نیروی متخصص حل خواهد شد.

وی در پایان خواستار بکارگیری دانش آموختگان رشته آبیاری در بازدیدهای مربوطه شد و خاطرنشان ساخت:
اگر از استعدادها و توانایی های فارغ التحصیلان و متخصصین در زمینه خود استفاده نگردد در جای نامربوط مشغول بکار می شوند و این فرصت تخصصی که باید از آن استفاده کنیم از دست خواهد رفت.
در ادامه غلامرضا برزگری دبیرشورای سازمان به رویکرد سازمان اشاره کردو افزود: نقشه راهی که از ابتدا برای نظام مهندسی تعریف شده است مهندسی کردن کشاورزی با افزایش رویکرد میباشد و نظر نظام مهندسی در حفظ منابع آبی نیز با دیگر دستگاهها مشترک است.
وی گفت: در بحث کلان حفظ منابع آبی با همکاری تمامی دستگاهها میبایست خط روشنی را برای آینده تدوین کرد و پیگیری مجدانه صورت گیرد.
محمدرضاکوچک زاده دیگر عضو شورای سازمان مشکل اصلی را عدم آگاهی دستگاهها از موانع و مشکلات دانست و اظهار داشت: با برگزاری جلسات کارشناسی متعدد و مطرح کردن مشکلات میتوان راهکارهایی را ارایه داد و برنامه ریزی های استراتژیک کوتاه مدت و بلندمدت پیاده سازی کرد .
در پایان محمدعلی حاتمی زاده دیگر عضو شورای نظام مهندسی نیز به ناهمگونی برخی برنامه ها اشاره کرد و افزود: اجرای برخی از دستورالعملها و برنامه هایی که از وزارتخانه ابلاغ میگردد با شرایط استانی هم خوانی ندارد که اینگونه موارد میبایست با پیگیری چنددستگاه و نمایندگان استانی مطرح گردد و راهکارهای مطابق با منطقه و شرایط پیشنهاد گردد و به تصویب برسد.
شایان ذکر است: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را در جلسات شورای حفاظت ضروری دانست و حضور این سازمان متخصص و فنی را در جلسات حفاظت منابع آب خواستار شد.

 

 

‍ گفتگو با محمدحسن صدری نایب رئیس شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد:
نظام مهندسی تاکنون گره گشا فارغ التحصیلان بوده است


نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با 4 هزار عضو فارغ التحصیل در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و آبخیزداری ؛ توانسته است برای تعدادی از مهندسین عضوخود، موقعیت های شغلی پایدار و پاره وقت ایجاد کند و تا جای ممکن گره گشا بوده و باری از مشکلات برخی از اعضاء و مهندسین را بردارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان- نایب رئیس شورای سازمان به نقش مهندسی در فرآیند تولید اشاره و عنوان کرد: فعالیت وعملکرد سازمان نظام مهندسی در راستای پیشبرد اهداف سازمان می باشد که عمده هدف سازمان، مهندسی کردن و علمی کردن تولید میباشد. بنابراین با پیشبرد این مهم کمک بزرگی به برآورده کردن نیاز جامعه کشاورزی میشود. همچنین در حال حاضر برخی از مولدین بویژه در امور گلخانه ای از روش های سنتی استفاده می کنند و خسارت های زیادی را متحمل می شوند.
محمدحسن صدری ، اظهار داشت: با بکارگیری از مهندسین در بخش های دامپروری، گلخانه و گل های زینتی تاثیرات قابل توجهی را در فرآیند تولید، ایجاد محصول باکیفیت تر و سالم تر، افزایش در تولید و کاهش استفاده از سموم داشته ایم.
وی با اشاره به واگذاری برخی امور به سازمان نظام مهندسی در حوزه تولید که منجر به اشتغالزایی بیشتری شده است؛ افزود: به دلیل فنی و مهندسی تر شدن برخی فرآیندهای کشاورزی محصولات سالمتر با تولید بیشتر به بازار عرضه می گردد.
صدری خاطرنشان ساخت: با همکاری متقابل و دوطرفه سازمان نظام مهندسی و مهندسین، مهندسین توانسته اند با بروزرسانی اطلاعات خود در بیشتر موارد بویژه در بخش کشت های بسته و دامپروری از فن آوری های جدید در تولید استفاده کنند.
وی گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان کویری یزد و کمبود آب و زمین مناسب و همچنین نداشتن حمایت دولتی نمیتوان از دانش آموختگان آنگونه که ایده آل است انتظار داشت.
نایب رئیس شورای سازمان، در پاسخ به این سوال که عملکرد سازمان را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: موفقیت هر تشکیلات ،اداره و سازمانی بستگی به مدیریت و نیروی اجرایی آن سازمان دارد که خوشبخانه نظام مهندسی کشاورزی استان با داشتن مدیری جوان، توانمند و باتجربه توانسته است بسیاری از امور سازمان را بخوبی اداره کرده و در راستای ارتقاء جایگاه سازمان و همچنین اشتغالزایی فارغ التحصیلان گام های موثری بردارد و برای استان های دیگر نیز الگو باشد.
صدری همراهی اعضای شورای سازمان استان با هیات رئیسه و همچنین تجربه کادر اجرایی جوان را در پیشبرد روند اهداف و عملکرد سازمان قابل توجه دانست و تصریح کرد: یکی از نقاط مثبت سازمان توانمندی مدیر و پرسنل جوان ، و همراهی اعضای شورای میباشد

در دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با علی نمازی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و سهراب شکر بیکی مدیرکل دیوان محاسبات استان به بررسی و پیگیری نامه ارسال شده با موضوع الزامات قانونی پروانه اشتغال پرداخته شد.

در این دیدار در مورد موارد زیر بحث و تبادل نظر گردید:

1.الزام استفاده از پروانه اشتغال معتبر اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی، در انتخاب مشاوران و پیمانکاران امور کشاورزی ، منابع طبیعی، محیط زیست و آب بعنوان یکی از مدارک شرکت در مناقصات و استعلامات

2. تحقق، بخشی از درآمدهای سازمان از طریق اجرای تبصره 3 ماده 83 آیین نامه اجرایی قانون تاسیس

3. بررسی راهکارهایی جهت رفع موانع تولید و اخذ تسهیلات، گرفتن مجوز و واگذاری امور اراضی

4. تلاش در اجرای قانون و تحقق شعار جهش تولید با رفع موانع کسب و کار و تسریع در صدور مجوزها

 

       

صفحه1 از14

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز5
دیروز119
کل بازدیدها62037

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 3.81.28.10
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.