wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of Yazd

 

رییس سازمان مرکزی طی نامه ای از فرمانده نیروی انتظامی خواستار شد:

همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي

 

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال نامه ای به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به سردار اشتری آمده است: براساس قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي جمهوري اسلامي ايران و آيين نامه اجرايي آن؛ حفظ و حمايت از حقوق صنفي مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي و بهره مندان از خدمات حرفه اي آنها؛ تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و كار فرمايان و بهره بردارن؛ جلوگيري از مداخله اشخاص فاقد صلاحيت در امور فني جلوگيري و نهايت امر رسيدگي به تخلفات صنفي و حرفه اي شاغلان حرفه مهندسي كشاورزي از طريق هيات هاي بدوي و عالي انتظامي بر عهده اين سازمان مي باشد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: دراجراي وظايف قانوني مذكور، اين سازمان دستورالعمل هاي خاص صنفي و حرفه اي از جمله شرايط و نحوه ي اعطاي شماره نظام مهندسي، صدور پروانه اشتغال، سربرگ و تابلوي محل فعاليت را به استناد اختيارات قانون تاسيس سازمان، تدوين و تصويب نموده است و شاغلان به حرفه و خدمات تخصصي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي پس از دريافت پروانه اشتغال از اين سازمان با رعايت ضوابط و دستورالعمل هاي صنفي و حرفه اي مجاز به فعاليت و ارايه خدمات تخصصي اين حوزه در مناطق شهرو روستا مي باشند.

در نامه یاد شده، رییس سازمان مرکزی درخواست کرده است تا اداره كل نظارت براماكن عمومي همكاري لازم را با سازمان هاي نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استانها در جهت نظام بخشي به مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و نظارت و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي و منابع طبيعي و برخورد با متخلفين و افراد فاقد پروانه و صلاحيت لازم مبذول نمايند.

یکشنبه, 03 مرداد 1400 ساعت 13:49

میزخدمت

میز خدمت همکاران واحد امور اراضی و صدور مجوزها در محل نماز جمعه روستای محمدآباد یزد (1400/05/01)

 

 

 

 

 

 

 

 

 رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در برنامه رصد شبکه تابان عنوان کرد:

 ۴۰ شرکت مجری و مشاور آبیاری در استان یزد فعالیت دارند

 محمدرضا خلف باغی در برنامه تلویزیونی رصد از شبکه تابان استان یزد با موضوع باید و نباید های مدیریت مصرف آب در کشاورزی یزد، حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ، وی در این برنامه بیان کرد:  اقداماتی که در حوزه آب انجام شده می توان به ۴۰ شرکت مجری و مشاور آبیاری فعال در استان یزد اشاره داشت که حتی به استان‌های جنوبی کشور هم خدمات ارایه می دهند.

خلف باغی درباره خاک استان و اقداماتی که برای بهتر شدن کیفیت آن انجام شده است، گفت: خاک های مرغوب در استان یزد بیشتر مورد ساخت و ساز قرار گرفتند و مناطق شهری که مشاهده می شود اغلب پیش از این به شکل باغ وجود داشتند و به دنبال آن خاک با درجه مرغوبیت پایین‌تر مورد استفاده کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه توسعه کشت در استان کویری یزد وجود ندارد و خاک های بایر در یزد مورد کشت قرار نگرفتند، افزود: به دلیل اینکه شرایط خاکی و آبی استان اجازه توسعه کشت را نمی‌دهد این اقدام انجام نشده ، هرچند که ۱۶ آزمایشگاه آب و خاک در استان فعال هستند که به رصد خاک ها و مرغوبیت آن ها می پردازند، اما مشکل و دغدغه اصلی در استان یزد برای کشاورزی کمبود آب شیرین است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی  یکی از معضلات حوزه آب یزد را نگاه مقطعی به خشکسالی عنوان کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که آب با ارزش ترین کالای حیات است و در کنار آن کشاورزی و وجود اکسیژن جدا از حیات نیست.

وی گفت: مبنای یزد ابتدا بر کشاورزی بوده است و از این پس نیز باید کشاورزی با روشهای نوین آبیاری در یزد ادامه پیدا کند و صنایع پرآب خواه نباید جای کشاورزی را بگیرند و به کمبود آب در استان یزد دامن بزنند.

شایان ذکراست: برنامه رصد هر پنجشنبه شب با موضوعات مختلف به پیگیری مطالبات مردم و پاسخگویی از طرف مسوولین مربوطه می پردازد.

 

 

 

 

‍ در دیدار رییس و معاونین نظام مهندسی با آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح شد:

هدف سازمان نظام مهندسی کمک به کشاورزی با اشاعه دانش و شفاف سازی

رییس و معاونین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با آیت الله سید محمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد دیدار کردند.
*به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی ضمن خوش آمد گویی و خیرمقدم اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال تولید،پشتیبانی هاو مانع زدایی ها میبایست در همین راستا با همبستگی ، موانع و مشکلات قشر زحمتکش کشاورز رفع گردد.
*وی افزود: وظیفه دستگاههای مجری خدمات به مردم است و هر موقع مردم راضی بودند آنگاه می توان گفت خدمت رسانی صورت گرفته است.
*سید محمدکاظم مدرسی تصریح کرد: برای بازدهی بیشتر در بخش کشاورزی می بایست در عرصه های نوین کشاورزی نظیر نهال های اصلاح شده فعالیت را گسترش داد.
*وی استفاده از فارغ التحصیلان با دانش و تجربه کافی و غیرشاغل را جز اولویت های جامعه و وضعیت موجود استان دانست و ابراز امیدواری کرد: خدمات میبایست همه در جهت رفع موانع تولید مردم و رضای خداوند متعال باشد.
*در ادامه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد ضمن ارایه عملکرد و فعالیت های این سازمان یکی از اهداف این سازمان را کمک به کشاورزان با اشاعه دانش دانست و گفت : نظام مهندسی کشاورزی جز سازمان های تمام الکترونیک است که از سال 91 عضویت اعضا به صورت الکترونیکی انجام شده و امروز شاهد این هستیم که علاوه بر صدور پروانه ها و مجوزها، اغلب خدمات در سامانه های الکترونیکی صورت می گیرد.
*محمدرضا خلف باغی اظهار داشت: با مساعدت و همراهی همه بخش های مرتبط با عرصه کشاورزی شاهد ارتقای بیش از پیش بخش مظلوم کشاورزی و همچنین رفع موانع و مشکلات این بخش خواهیم بود.
*وی افزود: نظام مهندسی کشاورزی استان یزد جهت صرفه جویی در وقت و مسافت، اعضا و بهره برداران ،دارای 26 مرکز خدمات در شهرستانهای استان میباشد که به عنوان نماینده سازمان در کلیه امور اعم از صدور پروانه، نظارت و کارشناسی و.... فعالیت می کنند.
* خلف باغی با اشاره به اینکه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی،منابع طبیعی و محیط زیست تشکیل می دهند، تصریح کرد: این سازمان دارای 3 هزار و 800 نفر عضو حقیقی و 310 عضو حقوقی میباشد.
*رییس شورای نظام مهندسی کشاورزی به اجرای قانون های واگذاری ازسال 91 تاکنون اشاره کرد و گفت: برحسب واگذاری هایی که از قانون افزایش بهره وری و قانون جامع دامپروری صورت گرفته، اموری همچون صدورپروانه های دامپروری، طیور، گلخانه، شیلات، گیاهپزشکی و قارچ خوراکی به نظام مهندسی واگذار گردیده است.
*خلف باغی یکی از دغدغه های این سازمان را افزایش بهره وری منابع پایه، بویژه آب در این شرایط بحرانی دانست و اظهار داشت: شرایط فعلی باعث شده تا دانش آموختگان به شغل های کاذب روی آورند و نیروی جدید فعال در عرصه های مرتبط کشاورزی کاهش یابد و این امر قطعا در آینده ای نزدیک دچار کمبود نیروی متخصص در حوزه های دامپروری، کشت های گلخانه ای و محیط زیست خواهد شد.
*رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد : که با تعاملات هر چه بیشتر میتوان در راستای شعار سال (تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) گام های موثری برداشت.

 معاون آموزش و فناوری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد عنوان کرد:


پلاک گذاری وسایل نقلیه کشاورزی توسط نظام مهندسی انجام می شود

 

* صاحبان وسایل نقلیه خود کششی (تراکتور و کمباین) که فاقد پلاک می باشند با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سراسر استان، نسبت به تشکیل پرونده و تکمیل آن اقدام نمایند.


-به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی یزد- معاون آموزش و فناوری سازمان نظام مهندسی استان یزد با اشاره به اجرای بخشنامه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و دستورالعمل الحاقی، اظهار داشت: با انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی ، اجرای مرحله دوم شماره گذاری وسایل نقلیه کشاورزی مستعمل (تراکتور و کمباین) و بخشی از عملیات اجرایی مورد نیاز در سطح استان به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان واگذار گردید.
- عباس میرحاجیان افزود: با انعقاد این تفاهم نامه از ظرفیت های موجود در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در شناسایی و معرفی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و مشارکت دادن مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در خصوص اجرای این امر استفاده می گردد.
- وی گفت: در حال حاضر صاحبان وسایل نقلیه خود کششی (تراکتور و کمباین) که فاقد پلاک می باشند می توانند با مراجعه به مراکز خدمات سازمان در سراسر استان ، نسبت به تشکیل پرونده و تکمیل آن اقدام نمایند.
- معاون آموزش و فناوری سازمان نظام مهندسی استان یزد تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده توسط صاحبان وسایل نقلیه کلیه مراحل باقی مانده تا اخذ پلاک توسط مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی نظام مهندسی پیگیری می گردد که در وقت و رفت آمد مراجعین صرفه جویی شود.

- طی گزارشی از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی یزد نیز با بیان اینکه از امسال تنها به ماشین آلات دارای پلاک، سهمیه سوخت تعلق خواهد گرفت، گفت: تمامی کشاورزان مالک تراکتور و کمباین فاقد پلاک به کارگزاری سازمان نظام مهندسی مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند تا با هماهنگی امور اجرایی پلیس راهور استان کار شماره گذاری دستگاهشان انجام شود.
- محمدرضا فلاطونی شهرستان‌های پیشرو در امر پلاک گذاری را شهرستان‌های میبد، اشکذر، ابرکوه و مهریز عنوان کرد و افزود: تاکنون برای هزار و ۱۳۶ تراکتور پلاک صادر شده و تعداد سه هزار و ۱۶۶ دستگاه تراکتور فاقد پلاک است.
- وی با اشاره به اهمیت ساماندهی ماشین آلات کشاورزی از جمله شناسنامه دار شدن آنها، تامین سوخت و جلوگیری از قاچاق سوخت، سهولت در نقل و انتقال، خواستار حذف بیمه شخص ثالث برای تراکتور‌های مستعمل فاقد پلاک برای ترغیب مالکان ماشین آلات کشاورزی به امر پلاک گذاری شد.

رییس سازمان مرکزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد

 

رییس سازمان مرکزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد.

*به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به رزم حسینی آمده است: در راستاي ايجاد شفافيت مالي، مبارزه با فساد اداري و محيط رقابت پذير و سالم و عدالت اقتصادي موضوع آيين‌نامه نحوه فعاليت دستگاههاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت مصوب هيات محترم وزيران و به موجب ماده (۳) آيين‌نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي جمهوري اسلامي ايران، مصوب هيات وزيران، دستگاههاي دولتي موظفند طرح ها و پروژه‌هاي كشاورزي و نيز انجام مشاوره و پيمانكاري موضوع آيين‌نامه را صرفا به اشخاص حقيقي و حقوقي داراي پروانه در زمينه هاي تخصصي در حدود صلاحيت و رتبه آنها ارجاع نمايند.

*براين اساس اين سازمان با هدف تسهيل و تسريع امور مرتبط با صدور پروانه را بصورت الكترونيكي و برخط انجام مي دهد و اصالت و اعتبار پروانه هاي صادره در سامانه سازمان به آدرس sanka.agrieng.org قابل سنجش بوده و پروانه هاي صادره داراي QRcode براي اعتبار سنجي مي باشند.

*در بخش دیگری از این نامه آمده است: با توجه به رسالت وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به نظارت و پايش و اجراي صحيح مقررات ناظر بر ايجاد سامانه و با توجه به ذيل ماده (۱) آيين‌نامه نحوه فعاليت دستگاههاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت كه دستگاه هاي مشمول موظف به ثبت و درج كليه مراحل انعقاد قرارداد هاي بزرگ و متوسط از مرحله در خواست تا خاتمه قرارداد در سامانه شده اند و همچنين با امعان نظر به ماده ۵ آيين نامه مذكور كه اشعار مي دارد: وزارت صنعت، معدن و تجارت (مركز توسعه تجارت الكترونيكي) مكلف است ستاد (سامانه تداركات الكترونيكي دولت) را به گونه اي ارائه نمايد كه تمام اشخاص اعم از مناقصه گذار و مناقصه گر فاقد شرايط شركت در معامله را به صورت الكترونيكي واپايش (كنترل) نمايد.

*رییس سازمان مرکزی در این نامه از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شد تا در راستاي ايجاد شفافيت مالي و اجراي صحيح مقررات و تحقق منويات قانونگذار در خصوص اجراي ماده (۳) آيين‌نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي، موضوع داشتن پروانه اشتغال معتبر از اين سازمان، به عنوان يكي از شروط شركت در معاملات حوزه كشاورزي و ثبت در سامانه تداركات الكترونيكي دولت از سامانه اين سازمان استعلام و واكشي نمايد.

 

ششمین دورهمی خانوادگی اعضا به مناسبت بیستمین سالروز تاسیس نظام مهندسی

 

* خداراشاکریم که توانستیم بار دیگر خانواده محترم اعضای سازمان را گردهم آوریم و برای لحظاتی لبخند شادی را بر لبانشان بنشانیم.

*ششمین دورهمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، ویژه جشن بیستمین سالروز تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سوم تیرماه در محل باغ تاریخی دولت آباد یزد برگزار گردید.

* این مراسم با برنامه های متنوع و شاد از جمله: طنزپرداری، تردستی ، خوانندگی و مسابقه (کودکان و بزرگسالان) همراه بود.

*در اینجا از تمامی اعضای محترمی که در این مراسم حضور یافتند سپاسگزاری میگردد.
امید است که تجربیات این مراسم، ره توشه مراسم های بعدی باشد.

✅گزارش تصویری مراسم جشن در باغ دولت آباد

 

 

    

  

                                 

‍ ‍ تقدیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با حضور در سازمان نظام مهندسی از همکاری و همراهی این سازمان در زمینه های مختلف محیط زیستی تقدیر و تشکر کرد.به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی، نشست مدیرکل و معاون حفاظت محیط زیست استان با رییس، اعضای شورا و معاونین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، در سالن جلسات نظام مهندسی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.
*در این نشست محمدرضا خلف باغی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی از حسن توجه، همراهی و پیگیری های مدیرکل محیط زیست استان نیز تقدیر و تشکر نمود و افزود: با پیگیری ها ، تعاملات و همبستگی یکدیگر ، در راستای فعالیت ها محیط زیستی قدم های موثر و مثبتی برداشته شد.
*رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: با مطرح نمودن طرح تبصره 1 ماده 16 قانون هوای پاک و تصویب آن در مجمع نمایندگان و اجرای این قانون توانستیم هم به صنایع و هم به پاکی هوای شهر کمک کنیم.
*وی گفت: در طول این یکسال جهت بررسی و نظارت برای داشتن واحد hse در صنایع توسط نمایندگان بازدید هایی از صنایع گوناگون به عمل آمد و جهت راه اندازی و بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست در صنایع مکاتباتی با صنایع صورت گرفت.
*خلف باغی عنوان کرد: در سال 99 از بیش از 80 نفر از کارشناسان محیط زیست مصاحبه بعمل آمد و بیش از 20 نفر از کارشناسان منتخب در صنایع مستقر گردیدند.
*رییس سازمان نظام مهندسی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد با همکاری و برنامه منسجم تر بتوانیم در سال 1400 ، با برگزاری دوره های آموزشی و بالا بردن سطح علمی، دانش آموختگان محیط زیست ، کارشناسان بیشتری را جهت کمک به رفع مشکلات زیست محیطی صنایع و جلوگیری از آلودگی ها معرفی نماییم.
*در ادامه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از اقدامات و همکاری های رییس و پرسنل نظام مهندسی در راستای فعالیت های حفاظت محیط زیست تقدیر و تشکر کرد و افزود: اگر استان یزد در این سه سال اخیر در زمینه محیط زیست در رتبه های یکم تا سوم کشوری قرار گرفته است مرهون حمایت ها و همبستگی دستگاههای مختلف ازجمله نظام مهندسی کشاورزی است.
*نیره پورملایی از اجرایی شدن قانون هوای پاک ابراز خرسندی کرد و افزود: با حضور و پیگیری کارشناسان محیط زیست در صنایع، بسیاری از آلایندگی های زیست محیطی و مشکلات صنایع کاهش یافته است و امیدواریم با استقرار بیشتر اعضای سازمان شاهد کاهش و رفع مشکلات زیست محیطی صنایع باشیم.
*وی به راه اندازی مجهزترین مرکز پایش آنلاین کشور در یزد اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اقدامات موثر در جهت کاهش شاخص های آلودگی زیستی راه اندازی مرکز پایش آنلاین در استان بود، با این نگاه که بهبود محیط زیست زمانی اتفاق می‌افتد که نگرش زیست محیطی در جامعه نهادینه شود.
*مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همیاری یکدیگر بتوانیم با بالابردن فرهنگ و دانش و آگاهی، شهری سالم و دور از آلایندگی داشته باشیم.
*در ادامه غلامرضا برزگری دبیر شورا و معاونین سازمان به ایراد سخن پرداختند و پیشنهادات مرتبط محیط زیستی را ارایه نمودند که مورد استقبال مدیرکل محیط زیست استان قرار گرفت.

 

 

 

 

توسط وزیر جهادکشاورزی انجام شد:

ابلاغ تعرفه های ارائه خدمات فنی و مهندسی و صدور مجوز و پروانه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ در بخش غیردولتی

تعرفه های ارائه خدمات فنی و مهندسی و صدور مجوز و پروانه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ در بخش غیردولتی توسط وزیر جهادکشاورزی به سازمان جهاد کشاورزی استان ها، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان ها، موسسات و شرکت‌های مادر تخصصی بخش کشاورزی برای اجرا ابلاغ شد.

شایان ذکر است بر اساس تبصره ۳ ماده (۲) قانون افزایش بهرو روی بخش کشاورزی و منابع طبیعی، مراكز موضوع ماده (۲) این قانون، خدمات مورد نياز توليدكنندگان و بهره‌برداران بخـش كـشاورزي بر اسـاس تعرفه‌هاي اعلامـي از سـوي وزارت جـهاد كشـاورزي انجام مي‌شود.

*مشاهده و دریافت تعرفه ها:
http://agrieng.org/slideshow/item/2440-032502

 

‍ رییس سازمان مرکزی در بخشنامه ای، به سازمان نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد:

ضرورت اخذ پروانه اشتغال براي انجام فعاليت های حرفه اي در بخش کشاورزی

*رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال بخشنامه ای به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها، الزام و ضرورت اخذ پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی براي انجام فعاليت های حرفه اي در بخش کشاورزی را ابلاغ کرد.

*به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مطابق بخشنامه رییس سازمان مرکزی که بر اساس قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي و در راسـتاي دسـتورالعمل نحـوه مقابلـه بـا تـرك وظـايف قـانوني مديران، ابلاغ شده است، هر گونه دخالت و انجام فعاليت هاي مهندسي توسط دانش آموختگان رشته هـاي مختلـف كشاورزي و سـاير اشـخاص مسـتلزم اخـذ پروانـه اشـتغال از سـازمان نظـام مهندسـي كشاورزي مي باشد.

*در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: در اجراي بند (۸) ماده (۳) قانون تاسيس و در جهت حفظ و حمايت از حقوق اشخاص حقيقي و حقوقي كـه بـه نحوي از خدمات حرفه اي مهندسين كشاورزي بهره مند مي شوند، كليـه دانـش آموختگـان رشته های كشاورزي و منابع طبيعي فعال در واحدهاي كشاورزي، بایستی نسبت به دریافت پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی اقدام نمايند.

*شایان ذکر است، در بخشنامه یاد شده، مهلت یک ماهه براي انطباق دانش آموختگان با شرايط مقـرر قانوني تعیین و اعلام شده است؛ هر گونه دخالت و انجام فعاليت هاي مهندسي موضوع ماده (۷) آيين نامه قانون تاسیس، بدون داشتن پروانه اشتغال حسب مورد، تخلف يا جرم محسوب شده و در مراجع ذيربط قابل رسيدگي خواهد بود.

 

صفحه1 از19

تماس با سازمان

نشانی : یزد-میدان امام حسین-ابتدای بلوار شهید بهشتی-کوچه سوم(جنب مدیریت حفظ نباتات) -روبروی دبیرستان دخترانه امام حسین (ع)
کدپستی : 8916714151

صندوقپستی : 558-89167
تلفن تماس : 42-36296540 (035)
شماره فکس : 36296549 (035)

آدرس ایمیل سازمان:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدید

امروز57
دیروز250
کل بازدیدها136398

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 18.206.76.226
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

آرشیو اخبار وب سایت قبلی سازمان

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.